Jak viděla svůj druhý porod Pavla

21.05.2023

Dlouho jsem psaní těchto řádků podvědomě odkládala... a to proto, že nedokážu snad ani slovy vyjádřit jaký pocit vděčnosti se pojí k mému druhému porodu.

Svůj první porod jsem si coby neinformovaná prvorodička doslova vytrpěla v porodnici, odkud jsem odcházela nejen s krásným synem, ale bohužel i s velkým traumatem z porodu. O to více jsem byla přesvědčena, že takhle už to nikdy nechci zažít.

Ke svému druhému porodu jsem tedy oslovila Dášu, na kterou jsem slyšela výborné reference. Při setkání s ní naživo jsem si byla jistá, že bych byla ráda, kdyby u zrození mého druhého dítěte byla právě ona.

Na předporodní schůzky jsem se k ní vždy těšila. Velmi trpělivě a citlivě odpovídala na všechny mé otázky. Po celou dobu z ní vyzařoval klid a jistota. Během porodu byla mou velkou oporou. Byla nesmírně taktní, citlivá, respektující a já jsem tak mohla svůj druhý porod prožít tak, jak jsem si přála. Jako krásný a transformační zážitek, na který vzpomínám s dojetím. Netřeba snad ani dodávat, že poporodní péče byla v jejím podání stejně příjemná a já se cítila výjimečně a krásně opečovávaná.

Pokud bych ještě někdy čekala miminko, jsem si stoprocentně jistá, že bych Dášu požádala, zda by mě porodem opět provázela.