Dagmar Lovecká

Moje cesta za porody začala narozením mých vlastních dětí. První porod nejstaršího vytouženého syna v roce 2002 byl silně medikalizovaný. Byl by to téměř traumatizující zážitek, kdyby ho o pár hodin později nevystřídalo skutečné trauma kolabujícího novorozence...

O rok později se mi narodila dcera, lehce jako vánek, rychle jako výstřel z děla a je taková i dnes, kulová střela moje milovaná. V roce 2006 přišel na svět můj druhý syn, třetí dítě, rozvážně a hloubavě, a i přes to, že těhotenství s ním nebylo z mnoha důvodů snadné, můj milý lednový Kozoroh mi dokázal a dokazuje, že zvládnout se dá prostě všechno. 

Po pár letech strávených doma s dětmi a občasným doprovázením k porodům jako dula, jsem začala pracovat v dnes již legendárním eko-bio obchůdku Brána k dětem v Brně, kde jsem potkala mnoho zajímavých a výrazných osobností. Přímo tam mi také jedno odpoledne podala kamarádka přihlášku ke studiu porodní asistence na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity.

Jedním z mých dlouhodobých zaměstnání (a mojí původní profesí) byla práce speciální pedagožky ve škole pro zdravotně znevýhodněné děti v Brně-Pisárkách.

K péči o ženy v různých fázích mateřství mě to táhlo stále víc, až jsem se rozhodla pro zásadní životní změnu a v roce 2020 nastoupila na Gynekologicko-porodnickou kliniku ve Fakultní nemocnici v Brně-Bohunicích. Zkušenosti z této praxe mě však ještě více utvrdily v přání věnovat se ženám soukromě a individuálně. 

Mimo studia porodní asistence jsem také absolvovala několik kurzů laktačního poradenství, různá školení se zaměřením na mateřství, fyziologický i patologický porod, bylinky, rebozzo techniky, masáže, homeopatii a také kurz práce s traumatem v pomáhajících profesích. Mám ráda přírodu, zvířata, umění, hudbu, filmy a věci mezi Zemí a vesmírem.Získané certifikáty, osvědčení a absolvované kurzy